Odzież z dzianiny

Odzież z dzianiny jest wygodna, lekka, higieniczna, racjonalna i przyjemna w noszeniu. Jej konserwacja, pranie i utrzymanie w należytym stanie nie przedstawiają żadnych trudności.

Właściwy dobór surowca ma dla wyrobów z dzianiny wielkie znaczenie, przy czym pamiętać należy, że taniość wyrobu można uzyskać niekoniecznie drogą użycia przędzy w gorszym gatunku. Jak w innych działach konfekcji, tak i tutaj, największą bodajże rolę odgrywa sposób wykonania, dobry krój, harmonijny dobór barw i uwzględnienie aktualnych wymagań mody.

Modele nieraz bardzo atrakcyjne na osobach wysokich i szczupłych, nie nadają się dla osób niskich lub tęższych. Inny jest typ odzieży przeznaczonej do pracy, na codzienny użytek, inny charakter powinny mieć ubiory przeznaczone do celów sportowych, jeszcze inny — na wieczór.

Odzież zimowa musi różnić się od letniej nie tylko surowcem, lecz również typem modelu, a nawet sposobem wykonania. Jak wszędzie, tak i tutaj można stosować zmiany w linii kroju, a także nowe sploty i wzory. Wszystko to nadaje odzieży urok nowości.